Yet Another Related Posts Plugin

 

 

 یادآوری رمزعبورثبت نام

 

دوست عزیز: برای مشاهده تمام امکانات سایت باید به سایت وارد شوید ویا ثبت نام نماییدYet Another Related Posts Plugin
زمان کنونی: 28-11-2021, 03:38 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: غزل
آخرین ارسال: غزل
پاسخ: 1
بازدید: 1233

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع
 • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Yet Another Related Posts Plugin
20-05-2013, 12:51 AM
ارسال: #1
Yet Another Related Posts Plugin
Yet Another Related Posts Plugin

افزونه سایر پست‌های مرتبط (YARPP) فهرستی از پست‌ها و یا صفحات مرتبط با موضوع مورد نظر را ایجاد می‌کند که بازدیدکنندگان سایت شما را از سایر پست‌های مرتبط با موضوع آگاه می‌سازد. ویژگی‌های کلیدی این افزونه عبارتند از :
 1. الگوریتم همکاره و پیشرفته: با استفاده از یک الگوریتم قابل تنظیم، این افزونه بر اساس عنوان پست، محتوا، برچسب‌ها و دسته‌ها برای هر جفت از پست وبلاگ شما یک “امتیاز تطبیق” در نظر می‌گیرد. شما با انتخاب حداقل این امتیاز تعیین می‌کنید که میزان مرتبط بودن پست‌ها چقدر باشد. لذا اگر ارتباط پست‌ها با هم زیاد باشد تعداد پست‌های مرتبط بیشتر و اگر این تعداد کم باشد تعداد پست‌های مرتبط کمتری به نمایش درآیند.
 2. ایجاد قالب: ویژگی جدید در نسخه ۳٫۰! دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  به شما امکان می‌دهد که انتخاب کنید پست‌ها چگونه نمایش داده شوند.
 3. ذخیره سازی (Caching): بهبود یافته در نسخه ۳٫۱! افزونه YARPP هر بار که سایت شما بازدید می‌شود اطلاعات سایر پست‌های مرتبط را ذخیره می‌کند که این امر موجب افزایش کارایی می‌شود.
 4. سایر پست‌های مرتبط در خوراک: سایر پست‌های مرتبط را با امکان سفارشی سازی در خوراک‌های آر اس اس و اتم به نمایش در می‌آورد.
 5. چشم پوشی از برچسب‌ها یا دسته‌های خاص:  شما می‌توانید برچسب‌ها یا دسته‌های خاصی را مشخص کنید تا توسط افزونه نمایش داده نشوند.
 6. پست‌ها و برگه‌های مرتبط: به شما امکان کنترل پست‌های مرتبط، برگه‌های مرتبط و یا هر دو را می‌دهد.

برای اجرای این افزونه پایگاه داده شما باید بر روی MySQL 4.1 و یا بالاتر اجرا شود.

راهنمای نصب :


نمایش خودکار در وب سایت شما
 1. پوشه
  کد:
  yet-another-related-posts-plugin
  را در دایرکتوری
  کد:
  wp-content/plugins
  کد:
  /
  کپی کنید و در صورت تمایل قالب‌های دلخواه خود برای این افزونه را در پوشه
  کد:
  yarpp-templates
  درون پوشه قالب فعلی وبلاگتان کپی کنید.
 2. افزونه را فعال کنید.
نمایش خودکار در خوراک سایت شما
در صورتی که مایلید که سایر پست‌های مرتبط در خوراک‌های آر اس اس و اتم نمایش داده شوند، اطمینان حاصل کنید که گزینه "نمایش پست‌های مرتبط در خوراک" روشن شده است. شما می‌توانید حتی بدون فعال کردن نمایش خودکار نوشته‌های سایت، آن را برای خوراک سایت خود توسط گزینه "نمایش پست‌های مرتبط در خوراک" فعال کنید (و برعکس).
ابزارک
"سایر پست‌های مرتبط" می‌تواند به عنوان یک ابزارک هم نمایش داده می‌شود. به مدیریت>ابزارک‌ها>تنظیمات ابزارک‌ها بروید و ابزارک "سایر پست‌های مرتبط" را اضافه کنید. این ابزارک تنها در صفحه‌های تک نوشته (لینک دایم) نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید حتی بدون فعال کردن "نمایش خودکار" از این ابزارک استفاده کنید.
نمایش سفارشی با استفاده از قالب‌های افزونه
اخیرا در نسخه 3.0 ، YARPP اجازه می‌دهد تا کاربران حرفه ای با دانش پی اچ پی به سفارشی کردن نمایش "سایر پست‌های مرتبط" با استفاده از ایجاد قالب بپردازند. اطلاعات بیشتر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در دسترس است .
راهنمای نصببرای کاربران حرفه ای با دانش پی اچ پی، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نیز وجود دارد.


چگونه می‌توانم محل نمایش "سایر پست‌های مرتبط" را تغییر دهم؟
اگر شما نمی‌خواهید "سایر پست‌های مرتبط" در محل پیش فرض آن (سمت راست در زیر مطالب پست) نمایش داده شود ، ابتدا به تنظیمات YARPP رفته و گزینه " نمایش خودکار" را در بخش "وب سایت" غیرفعال کنید. در صورت تمایل به نمایش سایر پست‌های مرتبط در نوار جانبی در صورتیکه قالب مورد استفاده شما از ابزارک‌ها پشتیبانی می‌کند ، می‌توانید ابزارک YARPP را از قسمت "مدیریت"> "ابزارک " اضافه کنید.
اگر می‌خواهید پست‌های مرتبط در جاهای دیگر نمایش داده شوند، مراحل زیر را انجام دهید: (برای این کار دانش پی اچ پی و آشنایی با نحوه ویرایش وردپرس مورد نیاز است.)
پرونده مربوطه را در قالب وردپرس ویرایش کنید(معمولا پرونده single.php) و کد پی اچ پی
کد:
related_posts();
را درون دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
­ای که می‌خواهید پست‌های مرتبط نمایش داده شوند، اضافه کنید.
این روش می‌تواند برای نمایش YARPP در صفحات دیگر غیر از صفحات تک پست نظیر صفحه آرشیو نیز مورد استفاده قرار گیرد. جزئیات بیشتر در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قابل دستیابی است.
آیا YARPP سرعت وبلاگ یا سرور را کاهش می‌دهد؟کمی، بله. با این حال، YARPP 3.0 یک مکانیسم ذخیره سازی جدید معرفی  کرده که تا حد زیادی محاسبات میزان مرتبط بودن مطالب را کاهش می‌دهد. علاوه بر این ، من به شدت به همه کاربران توصیه می‌کنم که از یک افزونه ذخیره سازی (caching) نظیر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استفاده کنند.
اگر هنوز احساس می‌کنید دریافت اطلاعات از پایگاه داده توسط YARPP کند است، سعی کنید:
 • "ارتباط متقابل پست و صفحات" را خاموش کنید؛
 • "تنها پست قبلی نمایش داده شود" را روشن کنید؛
 • در فرمول میزان مرتبط بودن مطالب از برچسب‌ها و / یا دسته‌های موجود صرف نظر کنید؛
 • از هیچ یک از برچسب‌ها ویا دسته‌ها صرف نظر نکنید.
تمام اینها می‌توانند عملکرد پایگاه داده را بهبود بخشد.
در همه صفحات نوشته: "بدون پست مرتبط"؛  علت چیست!؟به احتمال زیاد چون به عنوان پیشفرض "حداقل تطبیق" بسیار بالا است، شما پیغام "بدون پست مرتبط" را دریافت می‌کنید. توصیه می‌کنم حداقل تطبیق مناسب را پیدا کنید: ابتدا، "حداقل تطبیق" را در تنظیمات YARPP پایین بیاورید. برای شروع آن را برابر یک قرار دهید. به احتمال زیاد با کم کردن حداقل تطبیق "سایر پست‌های مرتبط" افزایش می‌یابند که بسیاری از آنها واقعا مرتبط نیستند (مثبت کاذب). به امتیاز تطبیق پست‌هایتان دقت کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که حداقل تطبیق مطلوب را پیدا کنید.
چگونه می‌توانم امتیاز تطبیق کنار پست‌های مرتبط را خاموش کنم؟امتیاز تطبیق فقط برای مدیران نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید از
کد:
wp-admin
خارج شوید و مجددا پست‌ها را ملاحظه کنید، خواهید دید که امتیاز تطبیق دیگر نشان داده نمی‌شود.
اگر انعطاف بیشتر در نمایش پست‌ها می‌خواهید، لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را ببینید .
من از افزونه DISQUS برای دیدگاه‌ها استفاده می‌کنم. نمی‌توانم صفحه تنظیمات YARPP را باز کنم!
افزونه DISQUS از برخی جاوا اسکریپت‌هایی استفاده می‌کند که با صفحات آجاکس  YARPP  همخوانی ندارد. شما می‌توانید این مشکل را با رفتن به تنظیمات پیشرفته افزونه DISQUS و روشن کردن گزینه " Check this if you have a problem with comment counts not showing on permalinks " حل کنید.
خطای پی اچ پی مقابل را دریافت می‌کنم: "Cannot redeclare `related_posts()`"به احتمال زیاد افزونه پست‌های مرتبط دیگری را به صورت همزمان با YARPP  فعال کرده اید. لطفا سایر افزونه‌های اینچنینی را قبل از استفاده از YARPP غیرفعال کنید.
یکی از معیارهای میزان مرتبط بودن پست‌ها (عنوان پست‌ها ، متن پست‌ها ، برچسب‌ها و یا دسته‌ها) را در تنظیمات خاموش کرده ام و اکنون در همه صفحات "بدون پست مرتبط " را دریافت می‌کنم!
روش محاسبه "امتیاز تطبیق" به این صورت است که امتیاز تطبیق هر پست برابر مجموع امتیازات عنوان، متن، برچسب و دسته آن پست است. اگر یکی از معیارهای میزان مرتبط بودن را خاموش کنید، می‌بایست حداقل تطبیق را کاهش کاهش دهید تا تعداد پست‌های مرتیط بیشتری برای شما نمایش داده شود. درضمن، می‌توانید اهمیت یک معیار دیگر را افزایش دهید.
توصیه می‌شود که در صورت ایجاد هر تغییری درساختار  اجزای (نظیر عنوان‌ها، متن پست‌ها، برچسب‌ها و دسته‌ها) امتیاز تطبیق، "حداقل تطبیق" را مجددا تنظیم کنید.
افزونه‌های ناسازگار با YARPP کدامند ؟علاوه بر افزونه DISQUS که در بالا به آن اشاره شده، در حال حاضر دو افزونه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با YARPP  ناسازگارند. کاربرانی که از افزونه  SEO Pager  استفاده می‌کنند می‌بایست گزینه نمایش اتوماتیک را غیرفعال کنند و کد را به صورت دستی وارد کنند. گزارش‌هایی دریافت شده مبنی بر اینکه افزونه‌های  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نیز با افزونه YARPP  ناسازگار هستند. همچنین ممکن است افزونه‌های دیگری نیز با YARPP ناسازگار باشد.
آیا YARPP با تمام کاراکتر‌ها و یا زبان‌هایی که فاصله بین کلمات نمی‌گذارند، کار می‌کند؟YARPP با تمامی‌کاراکترها با پشتیبانی از یونیکد کار می‌کند. با این حال، این افزونه با زبانهایی که بین لغات فاصله نمی‌گذارند مشکل دارد. در چنین زبانهایی متن پست‌ها و عنوان پست‌ها نمی‌توانند به عنوان معیار خوبی برای تعیین میزان مرتبط بودن پست‌ها به حساب آیند، لذا بهتر است تنها از برچسب‌ها و دسته‌ها برای این منظور استفاده شود.
همه چیز بعد از به هنگام سازی به هم ریخته است!من به شدت به شما پیشنهاد می‌کنم YARPP را غیرفعال کنید و پس از جایگزین کردن نسخه جدید، آن را دوباره فعال کنید.

منبع : ورد پرس فارسی


فایل (های) پیوست شده
yet-another-related-posts-plugin.3.5.1.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 0
اندازه 493.77 KB

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
                                 علم تجربه ایست شیرین و بی پایان کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای انجمن های تخصصی انجمن وردپرس محفوظ می باشد                   طراحی و اجرا : سرورنگار